Дорога із запахом тривоги: як зробити переїзд на машині менш стресовим для собак

Частина 1

Поради із досвіду

В реаліях нашого сьогодення, переїзди стають не вибором, а необхідністю. Хоча дехто переїжджає із задоволенням. Не дивлячись на те, що географія життя більше не вкладається у знайомі назви вулиць чи обрисів міст, нове помешкання, нові можливості для когось набувають яскравих кольорів. Але мова не про переїжджаючих людей, а про тварин, для яких подорож - справжній стрес. Довга дорога з міста у місто, за кордон, або повернення з європейських країв - це нестримні виснажливі години нервів і страхів невідомого. За вікном автівки мерехтять дерева і поля, краєвиди стрімголов змінюють один одний, пролітаючи на швидкості більше ста кілометрів. Не відчуваються звичні запахи, іноді нудить, сильно качає і гуркіт мотору заважає спати. Це ми знаємо, куди і чому їдемо, а наші тварини повністю залежать від наших рішень, і для них будь-яка подорож - незвідане і нервове випробування.

При чому, коли діло доходить до машини, нерви вже мов струна. Адже до того був збуджений процес збору речей, коли звичний світ перетворився на низку коробок, валіз і забутих дрібниць. В повітрі зависає невидима тривога, яку нерідко випромінюють самі люди. А ці ніжні створіння із глибокими очима й вухами, що ледь чутно відстежують кожен наш рух, все відчувають і зчитують, наче сканер. Варто дістати валізу з верхотури шафи, і все - включається внутрішній alarm. Їхній невидимий порядок, їхнє місце у світі - все те, що вони звикли називати домом, зникає перед очима. І ось уже вони насторожено поглядають на валізи, метушливо обнюхують коробки й намагаються відчути, що відбувається. Вони заглядають нам в очі, наче питають: "А ми ж будемо разом, так?", “Ти ж мене не покинеш, так?” І це, мабуть, єдине, чого вони потребують - нашого "так".



У цій статті ми хочемо поділитися (з власного досвіду, що вимірюється тисячами кілометрів) тим, як полегшити страх і тривогу тварини у дорозі, як захистити цей маленький, пульсуючий трепет у їхніх серцях. Адже переїзди й подорожі - це не просто зміна місць, це новий досвід для нас і наших друзів. Це нові шляхи, що простягаються перед нами, але неодмінно з цими вірними очима, які завжди тримають нас на орбіті домашнього тепла, хоч би куди не занесла нас доля.

 
Порада 1: Підготовка салону машини


Хто возив песика в автівці, знає, на що перетворюється ваш чистий і блискучий салон. Але одна справа, якщо собаня доїхав до магазину або ветклініки, і зовсім інша, якщо подорож триває декілька годин, а то і днів. У цьому разі салону гаплик! 

Усю дорогу песик буде невгамовно шукати собі зручну позу, залишаючи на всіх поверхнях сотні автографів від лап. Геть усе покриється шерстю. Добре, у кого гумові килимки, бо войлочні поверхні - то біда. Пилесос не видалить волоски бездоганно, вам доведеться вичищати салон із пінцетом. Шерсть зависає у повітрі, танцює в променях світла і осідає на торпеді, панелі приладів, отворах кондиціонеру, у бардачку, навіть на стелі. Волоски залазять і надійно застрягають у кожній щілині, між кріслами, обвивають клапани ременів безпеки і вкривають дно заглиблень для кавових стаканчиків, звідки підступно переміщуються у вашу запашну каву. 

Вікнам також не пощастить зберегти свою кристальну чистоту. Плями на склі свідчать про жагу наших песиків до свободи, розмиті відбитки носа - про спроби втягнути в себе весь простір, спіймавши хоч трохи знайомих запахів. 

А ще на сидіннях і підлокітниках вас чекатимуть щирі та рясні краплі слини. Особливо, якщо у машині спекотно, а від нервів песикам завжди необхідно розтулити пащу, витягнувши довгий рожевий язичок, з якого безупинно тече слина. А хтось у спробах зрозуміти цей незвичний, рухомий простір буде обнюхувати кожен куточок і пробувати на смак усі поверхні, залишаючи неохайні вологі клякси.

Думаєте це все? Ні. Далі ще гірше. Коли ми здійснюємо довгі перегони, не хочеться зупинятися часто, а тому доводиться годувати і давати пити тваринам прямо у машині, не відриваючись від керма. Щоб врятувати песика від нудьги, щиро запасаємося всілякими ласощами, особливо тими, на розгризання яких знадобиться час. Тож крихти печива, шматочки корму, розм’яклі від слини, розлита вода з мокрими обрисами лап, недожовані ласощі - все це ваші вірні супутники у довгій дорозі. 

Блювота стає гучною крапкою в цьому хаосі. Її несподіваність порушує будь-які плани, запах завмирає у повітрі і залишається з вами на декілька днів, а пляма - доказ слабкості, яку важко засуджувати. Вона нагадує: навіть найсміливішим іноді важко витримати хиткість світу. 

Іграшки! Розірвані, покусані, з відчайдушною ватою, яка визирає з нутра плюшевих друзів, а потім розлітається по всьому салону, створюючи ілюзію маленького снігопаду в замкнутому просторі. 


Давайте рятувати ваш салон, щоб після тривалої подорожі вам не довелося відправляти машину на повну мийку. 

Що вам знадобиться, якщо ви перевозите собаку у салоні, а не в переносці:

  1. Спеціальне покривало для заднього сидіння.
  2. Автокрісло для собаки.
  3. Пелюшки.
  4. Дорожня поїлка і миска. 
  5. Аптечка. 
  6. Пакетики і вологі серветки.
  7. Засіб для усунення плям і запахів.
  8. Пледики і ковдри.

    Отже, розглянемо усі ці речі детально. Спеціальне покривало-трансформер, що допоможе вам захистити від бруду і подряпин задні сидіння, двері, підлокітник або багажник. Ми протестували багато варіантів і готові запропонувати вам найкраще - покривало від німецького бренду LovPet. Воно підійде для усіх марок і типів авто - від компактних седанів до багажників пікапів. Щодо матеріалів: високоякісний стьобаний оксфорд, прогумований низ проти ковзання та цілих шість шарів матеріалів забезпечують ідеальний захист і довговічність. Шість нейлонових ручок дозволяють надійно закріпити покривало за підголівники чи бокові виступи будь-якого автомобіля. Зручні кишені на липучках класно підійдуть для всіляких дрібниць. І хай би що робив ваш песик на задньому сидінні, покривалу байдуже. Тканина не залишає шерсті шансів залишитися надовго, і вам достатньо просто струсити шерсть по приїзді на місце. Якщо сталися якісь нежданчики, і вам треба випрати покривало - ніяких проблем. Пральна машинка, 30о градусів, і як новеньке. 

    Але головне - це конструкція. По-перше, повністю застібнуте покривало перетворюється на надійне автокрісло, ні, краще сказати - автодиван. Закріплене за підголівники задніх сидінь, воно захищає не лише сидіння, але й спинку крісел, двері та підлогу. 

    По-друге, розстебнувши замки з одного боку, покривало легко трансформується для захисту багажника. Його конструкція охоплює підлогу, стіни та спинки сидінь ззаду, створюючи ідеальний захист.

    І нарешті, розстібнувши всі замки, ви отримуєте простору підстилку для пікніка. М’яке, стьобане покриття забезпечить комфорт і затишок у будь-якому місці, де ви вирішите зупинитися на відпочинок.

    Автокрісло - це спеціальне місце для собаки у машині. Воно мʼяке, зручне, а головне безпечне. Песика можна пристібнути спеціальним ременем безпеки, і, не доведи господь, у ДТП тварина не постраждає. Мʼякі але міцні каркаси захистять від удару, а ремінь не дасть песику відллетіти кудись і вдаритися. Саме автокрісло кріпиться автомобільним ременем безпеки. Песик може сидіти, лежати і навіть стояти, споглядаючи у вікно. Після подорожі ви зможете з легкістю зняти чохол і випрати його у пральній машинці.

    Порада: пристібаючи песика до автокрісла, використовуйте шлею замість нашийника. Це не дасть травмувати шию при ударі. 
    При надзвичайній ситуації, наприклад, задимленні салона або під час аварійної зупинки на трасі, не залишайте собаку у машині.   
     
    Пелюшки, пакетики і вологі серветки - це must have для будь-якого хазяїна. Вибір величезний. Обирайте розміри, аромати і кольори - і вперед! Хотілося б зупинитися більш детально на засобах для усунення плям і запахів. Хтось до цього часу переконаний, що ці засоби - даремно витрачені гроші. Ще б пак, є Містер Пропер, Доместос, Фрош і т.і. Вони і так у наявності у кожної господині, навіщо ці заморські штучки. І ці люди по-своєму праві, але такі думки у них до тих пір, поки вони не спробують відмити плями сечі, калу, крові або блювоти за допомогою спеціальних засобів. Справа у тім, що ці засоби працюють з органікою. Вони її знищують, розчиняють і перетворюють на піну, яку достатньо просто витерти серветкою. Ніякого запаху, ніяких плям. І головне - вони не пошкодять ані шкіряний, ані тканинний салон. Бо їм байдуже до фарби або стороннього бруду, вони працюють лише з органікою. А тому, якщо ви збираєтеся у довгу подорож і є ймовірність, що песик надзюрить, або його знудить, візміть пляшечку Simple Solution із собою. Краще так, ніж всю дорогу нюхати аромати, взагалі не схожі на французькі парфуми.  

    Дорожні миски і поїлки. Ми вже мільйон разів описували, наскільки ці речі необхідні і корисні під час подорожей і довгих прогулянок. Складні миски зручні тим, що не займають багато місця і компактно складаються. Мʼякий та гнучкий харчовий силікон завжди готовий з легкістю розправитися і почастувати вашого песика. А от дорожні поїлки від штатівського бренду смарт-предметів для тварин PetKit - це взагалі знахідка для хазяїв за кермом. Пляшка на 200 або 400 мл абсолютно герметична. Їх часто називають по-простому - непроливайки, що відображає їхню головну привілегію. Але коли йдеться про PetKit, її здатність не проливати воду - це лише половина їхньої унікальності. Вбудований фільтр очистить водичку від усіх домішок і не пропустить бруд і комах всередину ємності для води. Зручний жолоб, створений спеціально для писочків собак. Одним натисканням на кнопку, водичка з ємності заповнить жолоб, і песик із заздрісним чмокотом попʼє чисту воду. Коли собаня напився і задоволено облизується, у хазяїна виникає проблема - куди діти недопиту рідину. Отак і їдеш - в одній руці кермо, в іншій ємність із залишками води. Кидаєш оком у дзеркало заднього виду, щоб раптом, виливаючи воду крізь вікно, не залити лобове скло водіям, що рухаються позаду, які потім обовʼязково вас обгонять і ткнуть свій негарний середній палець. Неприємно, але ж, погодьтеся, кому подобається, коли йому на лобове виплескують рідину. З PetKit у вас такої проблеми не буде. Просто ще раз натисніть на ту саму кнопку, і водичка затече назад у ємність, проходячи крізь фільтр. Буквально секунди, і можна кинути непроливайку на сусіднє сидіння, не проронивши жодної краплі. Усім водіям рекомендовано! 

    Аптечка. Чи варто нагадувати, що з вами мають бути усі необхідні медичні засоби для першої допомоги тварині? Так, варто. Бо у поспіхах зборів, про аптечку можна не подумати, особливо, коли у вас собака не скаржиться на здоровʼя. Але бог його знає, що може трапитися у дорозі. І куди бігти на трасі? А хоч навіть і на заправці. Де ви там знайдете бинти, пластирі, пінцети для видалення кліщів, заспокійливі та ліки від нудоти? Певно що, аптечку збирайте на свій розсуд, адже набір власної аптечки вашого песика індивідуальний, і лише ви знаєте, які є ризики. Але ми радимо мати пінцет для видалення кліщів. Навіщо? А раптом ви зупинитеся у туалет і лісо-парковій зоні і рванете за песиком у хащі. І там сидять ці паскуди, голодні і скажені. Щодо ліків, візміть знеболювальне, засоби для обробки ран, щось від діареї та нудоти, а також заспокійливе.   

    І завершують наш список необхідних у подорожі речей - ковдри і пледики. Зрозуміло що вони подарують вашому пухнастому мандрівнику тепло і затишок. Крім того, вони будуть пахнути домівкою і спокоєм, а тому коли песик закутається у свій плед і нарешті задрімає, йому обовʼязково насниться щось приємне з минулого життя. Є у пледів і практична сторона. Понакривайте сидіння та підлокітники, а після поїздки просто струсіть шерсть на вулиці. Слина, сеча, вода та інші рідини залишаться не на сидіннях авто, а на пледі, який легко можна випрати у машинці.