Слізні доріжки: проблема від А до Я


Бішони, мальтезе, вайт тер'єри та інші білі собаки часто стикаються з проблемою слізних доріжок. Насправді у багатьох собак існують коричневі борозни під очима, просто на білій шерсті їх дуже добре видно. Поговоримо про досить поширену проблему слізних доріжок. Особливо важливо обговорити цю тему не тільки через те що слізні доріжки псують зовнішній вигляд білих мордочок, а тому що ця проблема може бути дзвіночком різних захворювань.

ЗмістЩо таке слізні доріжки?Темно-коричневі або червонуваті плями, які з'являються під очима собак через очні виділення. У ветеринарії проблема слізних доріжок називається "епіфорія". Термін дуже схожий на ейфорію, але це ніяк не пов'язано. Навіть навпаки слізні плями не викликають ніякого захоплення ні в собак, ні тим більше у господарів. Епіфорія означає "сльозяться очі". І в більшості випадків - це симптом, а не саме захворювання.


Від чого слізні доріжки змінюють колір?Дивно, чи не так? Начебто сльози прозорі і безбарвні, чому ж тоді слізні доріжки з часом набувають червонувато-коричневий колір? Виявляється колір слізних доріжок також залежить від різних причин.

Ветеринарний лікар Карен Беккер пояснює, що плями собачих сліз мають іржаво-коричневий колір, тому що сльози тварин не такі прозорі, як людські. Вони містять продукти життєдіяльності червоних кров'яних тілець, а це означає, що сльози тварин несуть в собі природні залізовмісні молекули, що називаються порфиринами. Тому червонуваті плями з'являються, коли під очима накопичується пігмент порфирин. Плями коричневого або рожевого кольору можуть бути результатом дріжджової інфекції на шкірі під очима, яка здатна розмножуватися через постійну вологи.


Причини виникнення слізних доріжок
Виділення сліз - абсолютно нормальний природний процес як у людей, так і у собак. Функція сліз - очищати і зволожувати очі. Коли в організмі собаки все йде за планом, сльози стікають по спеціальних протоках вздовж носа в носоглотку. Однак, коли слізні протоки не справляються зі своєю функцією, зайва рідина виходить назовні і стікає по шерсті під очима. У епіфорії маса причин, але щоб ви розуміли суть появи слізних доріжок, назвемо 2 причини: надмірне сльозовиділення або нездатність носових протоків належним чином виводити рідину.

Важливо відзначити, що плями від собачих сліз можуть бути викликані цілим рядом факторів, деякі з яких більш серйозні, ніж інші. Деякі собаки просто страждають від сезонної алергії. У інших слізні канали можуть бути злегка деформовані або частково закупорені.


Розглянемо кілька медичних причин, за якими у собаки може розвинутися епифора:
 

Глаукома викликає скупчення рідини в оці і пошкоджує зоровий нерв.
Кон'юнктивіт - запалення слизової оболонки ока, яке може призвести до утворення слизу, гною або виділень.
Очні інфекції, викликані бактеріями, вірусами, паразитами або подразниками, такими як дим або шампунь.
Подразникові впливи: пасивний дим, пил і алергени можуть викликати посилення сльозотечі з очей.
Прорізування зубів: у цуценят прорізування зубів може супроводжуватися надмірною сльозотечею.
Врослі вії: зазвичай це передається у спадковість і частіше з'являються у певних порід.
Ентропіон - це заворот нижньої повіки, що призводить до постійного подразнення ока.
Дрібні очниці - частіше зустрічаються у брахіцефальних собак (це собаки з укороченими мордами: французькі бульдоги, мопси та ін.). Очі випинаються, а іноді повіки не закриваються повністю, що призводить до подразнення та погіршення якості зображення.
Інфекція вуха. Інфекція в одному вусі може привести до того, що око на тій же стороні голови виділятиме більше сліз.
Великі слізні залози або маленькі отвори слізних проток.
Неправильне харчування і стрес. Спосіб життя впливає на епіфори.
Алергія, як правило, викликає підвищену сльозливість.

У яких порід найчастіше спостерігається проблема слізних доріжок?Як вже зазначалося вище, колір шерсті не впливає на проблему слізних доріжок. Хоча існує думка, що у собак з білим або світлим забарвленням частіше з'являються слізні плями, але в основному це тому, що вони просто більш помітні на світлій шерсті. Насправді у собак з темним забарвленням також може розвинутися епіфора, а значить до очей темних собак потрібно придивлятися ще більш уважно, щоб виявити проблему вчасно.

Однак є залежність розвитку епіфори від породи. У деяких порід проблеми з очима частіше виникають в результаті спадковості і генетики. Перші в групі ризику брахіцефали: ши-тцу, пекінеси, французькі та англійські бульдоги, мальтійці, мопси та ін. Кокер-спанієлі, пуделі, той-пуделі і похідні від них мальтіпу, йоркіпу і т.д. з більшою ймовірністю генетично мають закупорені слізні точки - стан, при якому отвори біля очей, по яких течуть сльози, не розвиваються належним чином.

Як запобігти появі слізних плям у собак


Крім списку серйозних захворювань і проблем, наведених вище, є ще й інші фактори, які впливають на появу слізних доріжок у собак. Давайте їх також розглянемо, тому що просто витирати нескінченно очі - не вихід. Потрібно перш за все розібратися в причині.

● Їжа: природно в першу чергу вам потрібно проаналізувати склад корму, яким ви годуєте свого собаку. Не піддавайтеся маркетинговим прийомам, а краще перевірте склад і переконайтеся, що корм не містить безліч дешевих вуглеводних наповнювачів, хімічних ароматизаторів, штучних барвників і м'ясних субпродуктів. Всі ці штуки можуть погіршити ситуацію слізних доріжок, впливаючи на стан організму. Ваш варіант - це виключно корми супер-преміум і холістік класу, багаті справжнім м'ясним білком. Вибирайте серед кормів, представлених на нашому сайті, так як ми пропонуємо тільки корми названих класів. І зверніть особливу увагу на корми Nature's Protection серію White Dogs або Farmina N&D - White coat. Вони призначені для собак з білою шерстю. Це технологічно новий продукт для підтримки яскраво-білої сяючої шерсті і здорової шкіри. Завдяки точно підібраному джерелу білка підтримується належний склад слізної рідини, що може допомогти вам вирішити проблему слізних доріжок.

● Вода: якщо ви даєте собаці воду з-під крана, це також може посилити проблему. Зверніть увагу, якщо від води залишаються іржаві патьоки, значить вона містить нехороші мінерали. Радимо вам використовувати спеціальні поїлки з вбудованими фільтрами. Наприклад, компанії PetKit. Ці фонтани оснащені змінним 3-шаровим фільтром, в якому використовуються сіточка, іонообмінна смола і активоване вугілля. Завдяки цьому конструкція не тільки затримує механічні частинки, але і абсорбує домішки важких металів та інші шкідливі речовини.
Якщо ви вирішили питання, пов'язані з причинами появи слізних доріжок, можна переходити до засобів гігієни, які допоможуть очистити шерсть під очима і ліквідувати наслідки сліз. Зверніть увагу, що всі засоби призначені для обробки області навколо очей. Уникайте потрапляння в очі тварин.

Ми пропонуємо два типи спеціальних засобів для догляду за областю навколо очей - це серветки і лосьйони.

●  Влажні спонжі 8in1 розроблені спеціально для очищення чутливої області навколо очей, але також можуть використовуватися для видалення слини. Видаляють забруднення і сліди від слізних доріжок. Регулярне і правильне використання 8in1 Tear Clear допоможе запобігти повторному фарбуванню слізних доріжок.

●  Вологі серветки з алое вера і ромашкою для догляду за областю навколо очей Espree. Видаляють забруднення і сліди від слізних доріжок.

●   Лосьйон для догляду за областю навколо очей Espree. Видаляє забруднення, білкові речовини і сліди від слізних доріжок.

●  Лосьйон GimDog для догляду за гігієною області навколо очей. Очищає і дезінфікує без роздратування. Містить молозиво і настої таких рослин, як фенхель, гамамелис та імбир.

Протирати очі цими засобами потрібно 1-2 рази на день при існуючій проблемі слізних доріжок.

Підведемо підсумкиВи можете знайти в інтернеті масу статей щодо проблеми слізних доріжок. Повний безлад ... Просте практичне правило: кожен раз, коли є мільйон запропонованих методів лікування, це означає, що жоден метод лікування не підходить для всіх, все індивідуально. І існує безліч причин, а основна знаєте яка? Це ми, люди. Тому що коли люди перетворювали вовків в пуделів, бішонов, мальтійців, боксерів, бульдогів, тощо - це виборче розведення призвело до появи коротких носів і опуклих очей, які сприяють аномально вузьким і часто викривленим слізним протоках. Таким чином, надмірне сльозовиділення - це проблема, яку не завжди можна виправити у більшості собак, але з наслідками у вигляді слізних доріжок можна впоратися. Тому ні в якому разі не турбуйтеся, якщо ваш білосніжний собака поруділа в деяких місцях. Зверніться до ветеринара і виключіть захворювання - це головне. Якщо причина не в здоров'ї, а в генетиці і фізіології, спробуйте запропоновані вище косметичні засоби.