Магічний вплив котячої м'яти


Багато власників котів знають, а може навіть вибирають, іграшки з котячої м'ятою. Адже коти набагато охочіше грають з подібними іграшками. Їх поведінка змінюється, видно, що коти захоплені запахом, що походить від їх нової іграшки. Що ж це за магічна добавка з захопливим ароматом? І чому котам так подобається цей запах?

На ці питання відповіла Рамона Тернер, ветеринар, яка спеціалізується на догляді за кішками протягом 25 років і володіє двома лікарнями для тварин в Каліфорнії.

Кішки, від наших домашніх супутників до левів і тигрів, надзвичайно чутливі до ефірного масла, яке міститься в стеблах і листках рослини котячої м'яти.

Магічний вплив

Коли кішки відчувають запах котячої м'яти, у 70-80% тварин проявляються характерні поведінкові особливості: вони можуть тертися головою об траву, стрибати, кататися на спині, нявкати, мурчатИ і виділяти слину. Така поведінка триває близько 10 хвилин, після чого кішка стає тимчасово несприйнятливою до дії котячої м'яти приблизно на 30 хвилин. Реакція на цю рослину є спадковою. Крім того, котяча м'ята не впливає на кошенят до тих пір, поки їм не виповниться вісім-десять місяців і вони не досягнуть статевої зрілості.


Що таке котяча м'ята?



Рослина котяча м'ята (Nepeta cataria і інші види Nepeta) належить до сімейства м'ятних і містить ефірні масла, стерини, кислоти і дубильні речовини. Котячу м'яту можна зустріти в трав'яних садах, де вона росте як звичайний бур'ян. Ця рослина не викликає звикання і абсолютно нешкідлива для кішок.

Дія рослини. Погляд з середини

Отже, як працює котяча м'ята? Непеталактон, одне з ефірних масел котячої м'яти, потрапляє в носову тканину кішки, де зв'язується з білковими рецепторами, стимулюючи сенсорні нейрони. Ці клітини, в свою чергу, викликають відповідь в нейронах нюхової цибулини, які проектуються на кілька областей мозку, включаючи мигдалину (два нейронних кластера в середньому мозку, які опосередковують емоційні відповіді на подразники) і гіпоталамус, «головну залозу» мозку.

Мигдалина передає потік інформації від нюхових цибулин клітин в області, керівники поведінковими реакціями. Гіпоталамус регулює нейроендокринні реакції через гіпофіз, створюючи «сексуальну відповідь». Тобто кішка по суті реагує на штучний котячий феромон.

Людський мозок фізіологічно відрізняється від котячого, і люди не реагують на котячу м'яту. Однак, раніше її давали дітям при кольках. Крім того, цю рослину використовують в деяких трав'яних чаях як заспокійливий компонент. В альтернативній медицині травники рекомендують котячу м'яту для зменшення мігрені і полегшення спазмів, газів, розладу шлунка, безсоння, нервозності і анорексії. А також в якості трав'яної пасти для зменшення набряку, пов'язаного з артритом і пошкодженням м'яких тканин.


Іграшки з котячою м'ятою: за чи проти



Ну, досить наукових фактів, давайте поговоримо про іграшки з котячої м'ятою. З'ясуємо pro і contra, варто чи не варто давати кішкам іграшки з чарівним запахом котячої м'яти.

Нам всім іноді потрібно розслабитися, особливо після напруженого робочого дня. Якщо ви думаєте, що поки ви на роботі, ваша кішка відпочиває і їй не потрібен релакс, це не так. На самоті кішка зайнята, вона править своїм котячим королівством. У неї купа справ. Вона вистежує шкідників, мітить територію, точить кігті, приводить себе в порядок, вивчає невідомі їй предмети і так далі ... Це звичайний буденний графік, який може бути ускладнений наявністю в будинку ще однієї кішки, собаки, папуги, морської свинки або дитини, люблячого пограти з кішкою в "Дочки-матері". У підсумку, кішкам теж потрібен релакс і вони заслуговують задоволення.


Для більшості кішок таким задоволенням може стати іграшка з котячої м'ятою. Це той маленький подарунок, який кожен з нас хоч зрідка може собі дозволити - келих хорошого вина, дорогий коньяк, перегляд футбольного матчу за кухлем пива, чай в прикуску з улюбленою цукеркою під затишним пледом. У кожного свої бажання та моменти, так би мовити, для себе. А ось котяча м'ята - це природне, абсолютно безпечне і не викликає звикання задоволення для кішок.


Кішки реагують на іграшки з котячої м'ятою по-різному. Одні можуть ніжно тертися і мурчать, обіймати лапами і покусувати. Інші ніби включають швидкісну передачу, бігають, стрибають, полюють і поводяться дуже активно. Важливо, якщо у вас дві і більше кішок, уникнути ситуації суперництва за іграшку з котячої м'ятою. Це може привести до сварки і бійки. Навіщо вам бої без правил, краще купити кожному по іграшці. У нас досить непоганий вибір іграшок з котячої м'ятою.

Як такових аргументів проти іграшок з котячої м'ятою немає. Ще раз, вони абсолютно нешкідливі, а ейфорична дія не схоже на дію наркотиків, ліків або інших речовин, які впливають на психіку і викликають звикання. У яких же випадках не варто давати коту іграшки з котячої м'ятою?

Намагайтеся не давати іграшки з котячої м'ятою агресивним кішкам. Деякі коти справжні хулігани. Вони завжди нариваються на неприємності, шкодять, конфліктують з іншими тваринами в будинку. Котяча м'ята може загострити агресію і дратівливість, і тоді буде непереливки всім. Експерт Джексон Гелаксі стверджує, що цей стан можна порівняти з внутрішнім зняттям обмежень. На час дії котячої м'яти деяким котам ніби море по коліно. Вони ведуть себе як справжні безстрашні хулігани, впевнені в тому, що їм все зійде з рук.


Гарного потроху. Загалом усе має бути в міру, котяча м'ята - не виняток. У невеликих кількостях рослина приносить кішкам задоволення, а іграшки з м'ятою набувають подвійний інтерес. Але надлишок м'яти може зробити кішку примхливої ​​або навіть викликати нудоту. Проте, для кішок не може бути передозування котячої м'яти. Вона абсолютно нетоксична (навіть при прийомі всередину). У іграшки, як правило, не додають занадто багато м'яти. Тому ви можете не хвилюватися, що іграшка з м'ятою викличе ну вже дуже бурхливий вплив. Якщо вам здається, що кішка дуже активно поводиться, просто відніміть у неї на час іграшку з котячої м'ятою. Кішка дуже швидко заспокоїться.


20% кішок не реагують на котячу м'яту. Крім того, кошенята (до 8-10 місяців) і літні кішки, як правило, не так сильно або взагалі не реагують на котячу м'яту. Радимо перевірити, чи буде вашій кішці цікаво грати з іграшками, просоченими котячої м'ятою. Якщо ж ваша кішка потрапляє в 20% байдужих до впливу м'яти, не турбуйтеся, іграшки в будь-якому випадку привернуть вашу улюбленицю.


Підведемо підсумок. Для 70-80% кішок іграшки з котячої м'ятою стануть справжнім святом, принесуть море задоволення і приємних відчуттів. Решта 20%, кошенята і літні коти, швидше за все, не зреагують на запах рослини. Котяча м'ята абсолютно нешкідлива, нетоксична і не викликає звикання. Іграшки просочують ефірними маслами котячої м'яти, що викликає подвійний інтерес у кішок. Безпечно, забавно, привабливо - ось що таке іграшки з котячої м'ятою.