Дивовижна дружба в світі тваринСобаки і коти, коти і миші - вічне протистояння. Але як показує реальне життя, неприязнь між цими тваринами - тема для мультиків і дитячих казок. А в природі відбуваються речі, які дуже важко пояснити. Виявляється, що багато тварин не можуть переносити самотність і вибирають вірних друзів серед НЕ собі подібних. Розповімо про дивовижні і зворушливих випадках неймовірною дружби.


Щурята вирішили, що вони кошенятаКоли Меггі Спот взяла двох щурят, вона переживала, як на них відреагує її кіт Ренж. Але переживання були марними. Ренж полюбив щурят Орешка і Мокка, як своїх близьких друзів. Щурята спали з Ренжем в обнявшись. Трапеза проходила завжди спільно, всі троє їли з однієї котячої миски. Друзі багато грали разом, Ренж вилизував Орешка і Мокка, як своїх дитинчат. Міцна дружба тривала 2 роки. На жаль, гризуни не живуть довго. Ренж довго шукав Орешка і Мокка, але так і не знайшов.


Ус за вус, лисеня і вівчарка МусДжаніпер - це врятована лисиця, яка швидко знайшла спільну мову з Австралійською вівчаркою Мусом. Друзі ділили дах, ліжко і їжу. Облизували і вичісували один одного. Друзі навіть на прогулянки ходили разом. Їх господиня Джессіка розповідає, що як правило знаходила Джаніпера, що сидить на голові у Мусса. При цьому, пес був дуже радий такому виду грумінгу.


Мавпочка і щенята - всім законам всуперечМавпочка Мубі народилася в зоопарку біля Кентербері в графстві Кент, Англія. Але малятко відкинула її мама у віці 2 тижнів. Керівник зоопарку Саймон Джеффрі вирішив взяти мавпочку собі. Вдома на нього чекали два цуценя Джек Рассела. Можливо, Мубі подумала, що це тепер її сім'я і вірні друзі. Хлопці здружилися. Тріо малюків стали веселою, грайливою, нерозлучною компанією. Але Саймон впевнений, що Мубі повинна жити серед своїх. І сподівається, коли Мубі підросте і зміцніє, він поверне її в мавпячу сім'ю.


Гепард і вівчарка на захист зоопарку
Кетрін Хілкер, засновник Котячої Програми в зоопарку штату Огайо, взяла маленького гепарда і цуценя Анатолійської вівчарки у віці 2 місяців. З тих пір малюки росли разом. "Вони буквально переїхали в мій будинок і стали грати з моїми килимами, меблями і один з одним", розповіла Хілкер. Багато років пара гастролювала по американським школам, підвищуючи обізнаність про нестійке положення популяції диких гепардів.


Історія ворони і кота - дружба не розлий вода
У 1999 році у дворі Уоллі і Енн Колліто в Північному Аттлборо, штат Массачусетс, з'явився маленьке безпритульне кошеня. Сім'я почала підгодовувати кошеня, але вони були не єдиними, хто дбав про малюка. Кожен день до них прилітав ворон, який приносив кошеняті черв'яків і жуків і захищав від інших тварин. Зрештою, Колліто змогли забрати додому кошеня, який отримав ім'я Кейссі. Але неймовірна дружба кішки з вороном не закінчилася. Ворон, якому теж дали ім'я - Мойсей, стукав і клював двері. Так він щоранку кликав Кейссі на прогулянку, і друзі проводили цілі дні разом. Колліто зняли відео і зробили фотографії двох друзів, так як знали, що ніхто не повірить їхніми розповідями про цю неймовірну дружбу. Так тривало 5 років, день у день, але одного разу Мойсей не з'явився і зник назавжди. Колліто так і не дізналися, чому ворон перестав прилітати.


Ростила оленяти, як свою дитинуУ 2008 році Ізабель Спрінгетт врятувала дівчинку оленяти, кинуту матір'ю прямо у дворі Ізабель. Дівчина поклала маленьку тварину в собачу лежанку її німецького дога Кейт. "Оленя притиснувся до собаки і сховав голову під лапу," розповідала Спрінгетт. "Поведінка Кейт змінилася. Я знала, що вона хороша собака, але не очікувала, що вона стане матір'ю для оленяти". Коли олениха зросла і зміцніла, Ізабель повернула її в дику природу. Яке ж було її здивування, коли у дворі вона знову побачила стару знайому, вирощену її собакою. Вона не просто повернулася провідати Кейт, олениха привела показати своє потомство. "У оленя з моїм собакою сильний зв'язок." - каже Спрінгетт. "Але вони поняття не мають, що цей зв'язок дивний і незвичайний. Їм просто добре разом".


Слон і МоськаПротягом восьми років слониха Тарра була найкращою подругою Белли, дворняжки, яка бродила по території заповідника в Теннессі. У них був такий сильна зв'язок, що Белла дозволяла слонисі гладити її по животу ногою. Одного разу Белла захворіла, і її поклали в клініку на території заповідника. Тарра не відходила від балкона і постійно дивилася на Беллу через вікно. "Вона турбувалася про свою подругу. Белла знає, що вона не слон, а Тарра знає, що вона не собака. Але це їх не бентежило." - розповідає співзасновниця заповідника Керол Баклі.

На жаль, в 2011 році на Беллу напав койот. Тарра знайшла понівечене тіло своєї подруги, обережно підняла його хоботом і перенесла в своє лігво. Вранці доглядачі заповідника виявили слониху, яка страждає над закривавленим тілом собаки.

У світі ще безліч надзвичайних друзів. Напевно, ми ніколи не зможемо пояснити собі, що спільного у собаки і слона, у кішки і ворони, що пов'язує цих різних істот. А чи треба нам пояснення? Може, краще сприймати природу як диво, і вірити в справжню міцну дружбу.