10 заповідей годування собаки


Чи можна сміливо покладатися на смак вашого вихованця? Якщо собака з апетитом їсть той чи інший сухий корм, то чи говорить це про те, що цей корм ідеальний для вашого улюбленця? Давайте порівняємо собак з дітьми. Якщо дитині дати на обід мамину корисну гречку, а як альтернативу запропонувати чіпси або бургер, що вибере дитина? Думаю, відповідь більшості очевидна. Тому покладатися на апетитне поїдання корму не варто. Більш того, зовні собака може відчувати себе добре, але що відбувається з її організмом від неякісного корму покаже час.

Напевно, жоден господар не захоче експериментувати зі здоров'ям свого вихованця. До догляду та годування собаки потрібно підходити відповідально і дотримуватися певних правил, які в 1985 році розробив професор Французької Національної Ветеринарної школи Р.Вольтер. Слідуючи цим правилам, ви можете бути впевнені в тому, що ваша собака отримує все необхідне для гарного самопочуття.



Режим як в піонерському таборі


У собаки повинен бути режим годування. На питання - Чим? Як? Де? У скільки? Відповіді однозначні: одним і тим же кормом; з однієї миски; в одному звичному для собаки місці; в певний час відповідно до режиму. У звичній ситуації, де всюди рідний запах, собаці буде спокійніше приймати їжу. А організм, звичний до конкретного часу і місця, буде готовий з апетитом відновити втрачену енергію.


А чи не спробувати новий сухий корм?


Важко знайти господарів, які все життя годують собаку одним і тим же кормом. У багатьох сім'ях щеня їсть корм puppy, потім його переводять на adult і в похилому віці собакам рекомендують senior. Необхідність змінити сухий корм може бути викликана також проблемами зі здоров'ям, зайвою вагою, алергічними реакціями та ін. І, звичайно ж, є господарі, які змінюють корм, спокусившись розрекламованої новинкою або бажаючи заощадити на собачому кормі. Якою б не була причина зміни корму, робити це потрібно поступово. Вводити новий сухий корм в раціон собаки потрібно від тижня до двох, додаючи кожен день по кілька гранул нових ласощів. Так собаці буде легше звикнути до нового смаку і запаху, а процес засвоєння корму пройде без проблем.


Добре поїв - не означає переїв


Собака не повинна недоїдати, але і не повинна переїдати. На кожній пачці сухого корму наведені порційні норми в залежності від розмірів, ваги і активності вашого улюбленця. Собака повинна отримувати сухий корм в потрібній кількості, не більше і не менше. У різних кормів різна калорійність, тому завжди дотримуйтесь вказівок на пачці. Перевищення зазначеної норми може призвести до ожиріння і поганого самопочуття вихованця.


Вибір корму - велика відповідальність


Не вірте рекламі, не довіряйте порадам. Ваша собака - це індивідуальність, і не факт, що їй підійде корм для собак, який з радістю їсть сусідський пес. У вашій собаки свої звичаї, свій графік активності, свої особливості по здоров'ю і стану організму. Господар, як ніхто інший, знає свого вихованця, а значить і корм повинен підбиратися під індивідуальні потреби. Все, що вам потрібно - це знати ці потреби і вивчити склад корму. Пам'ятайте, що інгредієнти і їх пропорції в кормі безпосередньо залежать від розмірів, віку, активності і наявності проблем зі здоров'ям вашої собаки. Зіставивши потреби тварини і склад корму, ви зможете підібрати ідеальний собачий корм.


Собака за хазяйським столом - непроханий гість


Як часто доводиться чути фразу: "У нього так очі просять! Ну як же йому не дати щось смачненьке з моєї тарілки?". Адже всі ми знаємо, що цього робити не можна, але більшість беруть цю заборону як даність, не вдаючись у подробиці. А вивчити травну систему собак корисно для господарів. Знаючи її особливості, люблячий господар ніколи не дасть свому вихованцю людську їжу. Аби не заглиблюватися в деталі, можна сказати лише одне - органи собаки не здатні впорається з нашою їжею. Ви тільки вдумайтеся: 50 грам шоколаду можуть вбити чихуахуа і їй подібних малюків. У людей і собак різні анатомічні особливості, різний хімічний склад шлункового соку і ферментів. Наприклад, у собак немає ферментів для розщеплення крохмалю, а тому їм ні в якому разі не можна давати картоплю, макарони і хліб. Крім того, що це небезпечні продукти для тварини, так вони ще й абсолютно безглузді. Собака нічого корисного не засвоїть, швидко зголодніє, придбає зайву вагу і навантаження на підшлункову.


Чистота - запорука здоров'я


Миски для собак потрібно мити щодня, після кожного прийому їжі. Відноситися до собачої миски потрібно також як до своєї тарілки. Ви ж не станете їсти з тарілки, яка залишилася брудна після попереднього прийому їжі. Це неприємно і небезпечно. Крім того, миску з водою також потрібно мити. Якщо вода простояла пару днів, проведіть пальцем або серветкою по дну. Ви відчуєте слизький наліт і осад. У миску з водою потрапляє пил. Часто після їжі собаки п'ють, і частинки їжі залишаються в мисці. Крім чистоти мисок, стежте за терміном придатності та зберіганням кормів. Відкритий мокрий корм потрібно зберігати в холодильнику. Сухий корм - в закритих пачках або в спеціальних контейнерах. У відкритому сухому кормі, як в крупах, можуть завестися личинки, які потраплять в організм вашого вихованця.


Хороший апетит, відмінний настрій і чудовий стілець


Собака не може нам поскаржитися на погане самопочуття, пояснити, що її турбує, чому вона не хоче їсти і чому у неї немає настрою гратися. Стежити за її здоров'ям - це відповідальність господаря. Основні показники здоров'я тварини - це апетит і стілець. Якщо собака їсть строго по режиму, господареві нескладно буде визначити відсутність апетиту. Прогулянки теж повинні бути в один і той же час, щоб біологічний годинник твари подав сигнал кишечнику. Важливо стежити і за зовнішнім виглядом випорожнень. Ідеальний стілець повинен бути темно-коричневого кольору, викладений красивим пиріжком. Рідкий стілець, фекалії з кров'ю, незрозумілий колір говорять про те, що у собаки щось не в порядку з травленням або кишечником. В даному випадку краще проконсультуватися з ветеринаром.


Знахідка на прогулянці набагато смачніша


Ні в якому разі не дозволяйте собаці підбирати їжу на вулиці. Зараз постійно розкидають отруту для бездомних тварин. Смертні випадки домашніх собак почастішали. Собаки вмирають в страшних муках, і ветеринари часто вже не в силах допомогти. Крім того, люди з вікон викидають залишки їжі. Не дозволяйте собакам вільно гуляти і вишукувати здобич під балконами житлових будинків. Курячі кістки, які є найпоширенішою знахідкою, оскільки вони можуть травмувати стравохід собаки. Будь-яка собака на прогулянці - це мисливець. Пошук їжі для багатьох тварин прирівнюється до пошуку видобутку. Навіть якщо собака не голодна, мозок хижака дає сигнал: знайшов - твоє, треба з'їсти. При цьому собаки знають, що за це їх будуть сварити, а тому час поїдання знахідки обмежена. Собаки в принципі не пережовують їжу, а тут ще й фактор часу. Як результат, тварина в поспіху ковтає не пережовану їжу, яка може пошкодити внутрішні органи.


H2O - формула здоров'я


Всім живим істотам на землі необхідна вода. Собаки, звичайно ж, не виняток. Їм потрібно 60 мл води на один кілограм ваги. Тобто, середня 10 кг собака повинна в день випивати 600 мл води. При цьому в жарку погоду, вагітним і годуючим мамам, супер активним собакам води потрібно ще більше. Слідкуйте за тим, щоб у собаки завжди була свіжа питна вода. Миска з водою повинна стояти в одному або в декількох звичних для собаки місцях. Дивно, але факт - іноді собакам потрібно нагадати про питво. Загравшись, мозок собак може не подати сигнал спраги. Припиніть гру і підведіть собаку до миски з водою. Міняйте воду щодня, промиваючи миску. Не використовуйте звичайну воду з крана, фільтруйте або купуйте очищену воду. Не дозволяйте собакам пити з калюж, з водойм або з чужих мисок. На тривалі прогулянки беріть з собою пляшечку-поїлку. Сьогодні з'явилося багато dog-friendly кафе, де стоять миски з водою. Не дозволяйте своїй собаці пити зі спільних мисок - це розсадник бактерій і вірусів. Ви не знаєте, чим мили цю миску, яка собака пила до вас, скільки часу простояла ця вода. Ви ж самі не станете пити з чужої склянки в закладах громадського харчування.


За порадою до ветеринара


Для багатьох собак похід до ветеринара - це стрес. Щоб зберегти нерви тварини, господарі часто ігнорують походи і консультації вет. лікаря. Не варто бояться і уникати порад ветеринара. Якщо Вам потрібна питання про корми або про незначні проблеми, не обов'язково вести собаку до ветеринара. Ви можете зателефонувати або зайти в клініку без тварини. Але дуже важливо, щоб це був ваш особистий лікар, який знає вашу собаку і веде її з народження. Коли у вашому будинку з'являється тварина, важливе завдання - знайти хорошого ветеринара. Читайте відгуки в інтернеті, порадьтеся з досвідченими господарями і кінологами. Якщо у вас виникла недовіра або сумнів до рекомендацій ветеринара, проконсультуйтеся ще десь. Про всі препарати, ін'єкції і щеплення читайте самі. Пам'ятайте, що ви і тільки ви несете відповідальність за вашого вихованця. У питаннях лікування та годування у вас повинна бути 100% впевненість, що це правильно і не зашкодить тварині.

Пам'ятайте, собака - це ваша велика відповідальність. Ми вивели породи, які потребують додаткового догляду та спеціальну їжу. Дикі предки собак могли подбати про себе самі. Вони знали, що для них корисно, а що може їм нашкодити. Наші домашні улюбленці повністю залежать від людини. Ми відповідаємо за тих, кого приручили.