Як визначити розмір лап і підібрати взуття


У собак практично все, як у людей. Хоча це спірний момент. Швидше за все, це ми хочемо зробити собаку максимально схожою на нас. І, звичайно, більшість хазяїв ставиться до собаки, як до дитини. В цілому, тут немає нічого поганого, якщо не питати думки кінологів, які не перестають повторювати "Собака - це собака, не людина і не дитина".

Багато хто вважає, що одяг, а тим більше взуття для собак – це занадто. Де ви бачили у природі собаку у черевиках? Чи може дикі вовки бігають по лісу у кедах, а вовченят кутають у шапки та шарфи, рятуючи від морозів? Звичайно, ні. Але на захист одягу та взуття наведемо наступний аргумент. Де ви бачили в дикій природі собаку без шерсті та без підшерстка? Де ви бачили собаку, яка не може постояти за себе і застрибнути на висоту вище свого зросту? Таких собак безліч, але вони живуть у наших квартирах, оскільки були виведені спеціально для людини. Таких собак прийнято називати кімнатно-декоративними. У багатьох з них немає зігріваючого підшерстка. У когось замість шерсті волосся. Вони не виживуть у природі та залежні від людини. Саме таких собак ми повинні одягати від холоду та взувати від солей та хімії, якими посипають асфальт взимку.

Тому наша стаття не про те, чи потрібне собакам взуття, а про те, як правильно його підібрати і як заміряти лапу собаки для взуття. Залишимо суперечки осторонь, хоч у них і народжується істина, але кожен залишається при своїй думці. Поговоримо про взуття для собак. Яке його основне призначення, яке воно буває, як привчити до нього тварину, і який необхідно розмір взуття для собак.


Взуття: навіщо, чому та для чого?


Якщо ви прийшли на сторінку з нашою статтею, ви знаєте відповіді на ці запитання. Тоді пропускайте нецікаві вам абзаци та переходьте до порад та рекомендацій. Але, якщо ви ще не визначилися з відповідями, давайте поговоримо, в яких випадках вам може знадобитися взуття.

Сіль та хімія. Ні для кого не секрет, що взимку наші дороги посипають різними речовинами проти ковзання. Ох, краще б це був простий пісок, але на жаль… іноді наші ЖКГ використовують сіль та хімію. І це справжня біда для собачих лап. На подушечках може виникати запалення, свербіння, тріщини та лущення. А от коли в тріщини і ранки потрапляє сіль, чи варто нагадувати слова з пісні “не сип мені сіль на рану”. Сіль та хімікати на дорогах – це однозначна причина потреби черевиків для собак.



Але це не є дуже сильною проблемою. Набагато більший дискомфорт у собак викликають крижинки, що застрягли між пальцями. Сніг потрапляє на лапи, і при ходьбі чи бігу собака утрамбовує його до твердих наростів. Це створює дискомфорт, ріже лапи та заважає ходьбі. У таких ситуаціях дуже допоможе взуття для собак. Зимовий захист від снігу та льоду вирішує багато проблем із лапами.

Сніг та лід. Не сказати, що у собак мерзнуть лапи так само сильно, як у нас ноги. Якщо ми прогуляємося по снігу босоніж, то відчуття синіх онімілих кінцівок нам гарантовано. Якщо погуляти довше, не уникнути обмороження та застуди. Собаки все ж таки витриваліші. Шкіра на подушечках лап набагато грубіша за нашу. Природа продумала захисний механізм, щоб тварини могли ходити по снігу і льоду, не відморожуючи лапи. Але все ж таки часто ми помічаємо, як собаки піджимають під себе лапки і показують, що їм боляче ступати. Безумовно, лапи чутливі до холоду, і собакам неприємно ходити по снігу. Але це не є дуже сильною проблемою. Набагато більший дискомфорт у собак викликають крижинки, що застряють між пальцями. Сніг потрапляє на лапи, і при ходьбі чи бігу собака утрамбовує його до твердих наростів. Це створює дискомфорт, ріже лапи та заважає ходьбі. У таких ситуаціях допоможе взуття для собак. Зимове утеплення збереже лапи від снігу та льоду і вирішить багато проблем.

Захист від травм та комах. Взуття для собак може стати в нагоді не тільки взимку. Якщо ви йдете гуляти на природу, до лісу, плануєте купання собаки у водоймі тощо, взуття може вберегти лапи від порізів та проколів. Скільки у нас розбитих пляшок та різних гострих уламків, скільки незрозумілих штирів стирчить із землі. Консервні банки, пластик, сміття… часто-густо. Від такого свинства, яке ще й дуже травматичне, звичайно, врятують черевики. Крім того, на природі собаки часто наступають на реп'яхи, колючки та комах, які жалять і вприскують отрути. Це не смертельно, але може спричинити свербіння, набряк або алергію. Для собак такі наслідки у будь-якому разі травматичні та провокують стрес. Щоб уникнути неприємних ситуацій, вам може знадобитися як зимове, так і літнє взуття для собак. Захист цілий рік, і лапки в цілості та безпеці.

Бруд, мікроби та бактерії. Чого тільки на наших дорогах немає. І плюють, і висмаркуються, і кидають усяку гидоту. Аж бридко, коли уявляєш, скільки всього приносить собака на лапах додому. Безумовно, ми завжди миємо лапи після прогулянок, та чи гарантує це, що всі мікроби вбиті? Будова лап та кігтів у собак досить пориста. Змиваючи верхній шар бруду, ми не завжди можемо дістатися мікротріщин в кігтьових пластинах і в подушечках лап. Таким чином, вся вулична живність потрапляє до нас у ліжко, на килими та дивани. Не будеш же мити собаці лапи з хлоркою. Крім того, собаки взагалі не в захваті від процедури миття лап. Щоб уникнути стресу та мікробів у домі, черевики для собак можуть бути дуже доречними.


Дощ та мряка.  Також до теми бруду, але якщо в попередньому абзаці ми все ж таки говорили про невидимі бактерії, то бруд на лапах у дощ і мряку дуже помітний. І найсумніше, якщо цей самий бруд мігрує з лап на наші підлоги та килими. Якщо собачка не великий, не важко взяти його на руки і донести до умивальника або ванни. Але якщо собака важкий, на руках його не поносиш. Для таких собак ми радимо придбати лапомийку, щоб швидко і ефективно помити лапи в коридорі і не розносити бруд на шляху до ванної. Або можна підібрати взуття для великих собак.


Алергія. У деяких собак виникає алергія при контакті з травою та цвітіннями. Лапи сверблять протягом тижня, але ж навесні і влітку трава нікуди не дівається. Тому тільки вилікував алергію, черговий контакт, і все спочатку. У таких випадках взуття просто необхідне. Не обов'язково брати теплі черевики із твердою підошвою. Тут ситуацію може врятувати навіть м'яке силіконове взуття для собак.

Яке буває взуття для собак?



Буквально кілька слів про те, яке буває взуття для собак. Для початку варто відзначити, що воно є якісне та неякісне, хороше та погане. Підбираючи взуття для свого собаки, звертайте увагу на спосіб кріплення черевика до лапи. Майте на увазі, що взуття дуже погано тримається на лапах, якщо його не закріпити. Є великий ризик розгубити черевички на прогулянці, як Попелюшка. Ось тільки Попелюшці ця втрата допомогла пробитися в житті, а втрата собачих черевиків тільки до збитків. Як правило, черевики та чобітки застібаються на блискавку, кріпляться на липучках навколо лапи або на затяжках із фіксатором. Перед покупкою перевіряйте якість застібок.

Звертайте увагу на підошву та обробку носка. Якщо носок зроблений з тканини, є ймовірність, що взуття прослужить недовго, тому що кігті у собак досить гострі і швидко прорвуть тканину. Добре, коли гумова підошва закруглена і переходить на носок. Така конструкція дозволить набагато довше носити взуття. Бажано також, щоб підошва була рифлена з протектором проти ковзання. Особливо це важливо для зимового взуття.

Рідко можна зустріти взуття для собак із натуральної шкіри. Швидше за все, це буде шкірозамінник або просто міцна тканина з гумовою підошвою. Є також варіанти м'яких черевиків, які виготовлені у формі мішечка. Зимові моделі йдуть зі штучним хутром або на флісі. Літні сандалі робляться з сітчастої тканини, що дихає. Є також спеціальне непромокаюче взуття для собак з водовідштовхувальної тканини та з проклеєними швами.

Сьогодні вибір моделей величезний. Можна знайти чоботи, зимові угги, черевики, кросівки та сандалі. Хіба що немає модельного взуття на підборах і в'єтнамок, але це вже за межею допустимого.

Як привчити собаку носити взуття?



Це завдання не з легких, попереджаємо одразу. Плануєте взувати свого собаку, привчайте з дитинства. Якщо ж ви пропустили ранній вік і у вас дорослий собака, якому ви вперше купили черевики, наберіться терпіння. Мільйон відсотків, що собака погано відреагує на взуття. Він буде шкандибати перевальцем і постійно трясти кожною лапою. Це дуже смішно і забавно, але не розраховуйте, що з першого разу ви поведете на прогулянку взутого собаку. Тому готуйте сани влітку, а воза взимку. Час привчання індивідуальний для кожної тварини. Ми рекомендуємо носити взуття близько години щодня протягом тижня, щоб собака звик до взуття. Привчайте собаку вдома, не виводьте її надвір, поки тварині дискомфортно. Намагайтеся щоразу заохочувати собаку, показуючи, що за взуття вона буде чимось винагороджена. Тільки після того, як ви зрозумієте, що собака ніби не помічає, що взутий, ви можете вийти на вулицю. Можете пробувати привчати собаку до взуття з однієї або двох лап. Найголовніше – не налякати і не зробити собаці боляче. Інакше він засоціює черевики з чимось страшним і неприємним. Коли ви взули собаку, не залишайте його наодинці зі своїми дискомфортними відчуттями. Пограйте з собакою, відволічіть чимось, щоб він забув про незрозумілі та незручні штуки на лапах.

Як правильно одягнути взуття?


Дуже важливо правильно підібрати розмір взуття для собак. Черевик має бути чітко по лапі, не більше і не менше. Перш ніж застібати блискавку або липучку, переконайтеся, що вся лапа вставлена ​​в черевик, а язичок взуття не перекручений. Будьте уважні з блискавкою та липучкою. Шерсть в жодному разі не повинна потрапити у застібку. Коли ви переконалися, що черевик одягнений і сів ідеально, можна фіксувати його на лапі. Затягуйте не сильно, але й не залишайте надто вільно.

Як виміряти лапу собаки для взуття?


Отже, переходимо до основного питання нашої статті. Багато власників не знають, як правильно підібрати розмір взуття та як виміряти собачу лапу.  До речі, деякі хазяї намагаються визначити розміри взуття для собак за породами. Це не зовсім правильно, тому,  як виміряти ми навчимо, у цьому немає проблем. А ось з розміром взуття все ж таки можуть виникнути труднощі, тому що розмірну сітку кожен виробник створює по-своєму. Є ті, хто вказує розміри 1, 2, 3 і т.і., а є XXS, XS, S, M, L тощо. Давайте почнемо з вимірів, а потім поговоримо про розміри.

Вам знадобиться листок А4, ручка та лінійка. Поставте передню лапу на листок і злегка натисніть на пальці, імітуючи рух при ходьбі. При правильному натисканні лапа трохи подасться вперед, а пальці злегка розійдуться у боки. Проведіть на папері дві лінії праворуч та ліворуч від лапи. Виміряйте відстань між відмітками. Це буде ширина лапи.



Довжину лапи можна виміряти так само, намалювавши смужки ззаду і спереду. Дуже важливо виміряти відстань від подушечки до кінчика кігтів.


От і все, що потрібно знати для вибору взуття. Орієнтуйтесь на сантиметри, а не розміри черевиків, які вказав виробник. І тим більше не довіряйте розмірній сітці за породами. Дуже важко потрапити в ідеальний розмір, коли ви берете, наприклад, "Розмір 1, XS, Йоркширський тер'єр".

Замовляючи взуття в нашому магазині, називайте свої заміри, і вам підберуть необхідний розмір. І пам'ятайте, якщо в якійсь фірмі ви брали розмір 3, в іншій фірмі вашому собаці може підійти 2 або 4. Ми орієнтуємось виключно на виміри лапи і чудово потрапляємо у розмір.